Nemmel szavazott az ellenzék, hétfőn nem ment át a felhatalmazási törvény
Nem lett meg a négyötödös többség, marad a sürgős tárgyalás.
Nem lett meg a négyötödös többség, marad a sürgős tárgyalás.
Az ellenzék szerint diktatúrát épít Orbán Viktor azzal, hogy egy törvénnyel határozatlan időre hosszabbítaná meg a koronavírus-járvány miatt kihirdetett veszélyhelyzetet. A péntek este benyújtott törvényjavaslatról indított online szavazást a Facebookon a Medián, az eredmény szerint a nagy többség szerint kell valamilyen határidőt szabni.
A felhatalmazási törvényről vitáztak a Parlamentben. Semmiben sem engedne a Fidesz, az ellenzék szerint pedig diktatúrát építene Orbán. A kormány célja az, hogy már kedden szavazhassanak a felhatalmazási törvényről, amihez négyötödös felhatalmazás kellett volna. Nem lett meg. Az ellenzék felállva tapsolta meg a védekezésben résztvevőket, de a kormányoldal ülve maradt.
Az adósoknak haladékot, kisvállalkozók tízezreinek adómentességet ígért a miniszterelnök.
Nem tudjuk, hány koronavírus-fertőzött van, de 167-nél jóval több – mondta Orbán. Müller Cecília tisztifőorvos azt mondta, exponenciális növekedésnek nézünk elé. A miniszterelnök újabb gazdaságvédelmi lépéseket jelentett be.
Mennyire bízhatunk annak a kormánynak a válságkezelésében, amely mellesleg nyílt diktatúrát vezet be?
Nem nyerhette volna meg a parlamenti mandátumok kétharmadát 2010-ben a Fidesz, ha a rendszerváltás idején az MSZMP és az Ellenzéki Kerekasztal vezetői másképp egyeznek meg az egyéni körzetekről és a pártlistákról az új választási törvényben.
Aki ezt megszavazza, az nem ellenzék, és arra nem szavazunk.
Továbbá a győri Brenner János Hittudományi Főiskola fejlesztésére is jut 1 milliárd.
Egyebek mellett megfelelő munkakörülményeket és biztonságot szeretnének.
Mindenből van elég – mondta a miniszterelnök pénteki rádióinterjújában.
Az egészségügyi helyzetről, az eszközök beszerzéséről és gazdasági intézkedésekről is szó lesz az ülésen.
Az ötvenedik fertőzött regisztrálása után két héttel tetőzik a járvány, ha egy kormány a megfelelő választ adja rá – ezt mutatják a számok. Az is látszik, hogy amelyik ország halogatja a szigorú intézkedéseket, hetekkel elhúzza a vírus terjedését. A magyar járványügy kedden regisztrálta az ötvenedik beteget. Az állam páratlan kihívás előtt áll, amit a kormány és a társadalom sokáig habozott belátni.
Támogatják a pénzintézetek a magyar kormány által szerdán bejelentett gazdasági intézkedéseket a hitelek tőke- és kamatfizetésének felfüggesztéséről.
A vállalkozói terhek csökkentését és hiteltörlesztési moratóriumot rendel el a kormány – erről beszélt Orbán Viktor a második nekifutásra közölt Facebook-videóban.
A kormányfő délután 3-kor tesz rendkívüli bejelentést - közölte a Fidesz. A bejelentésnek azonban nem volt hangja a videón. Frissítés: az M1 azt ígéri, hamarosan látható lesz a felvétel - reméljük, hanggal.
Újabb rendeletet hozott a kormány a koronavírus miatti veszélyhelyzetben. A vendéglátás háromkor zár, az élelmiszerüzletek és a patikák nyitva lehetnek. A kormány jogszabályban kéri az időseket, maradjanak otthon.
Orbán Viktor miniszterelnök a Parlamentben arról beszélt, noha ma még egyedi koronavírusos esetek vannak Magyarországon, át fogunk lépni a csoportos megbetegedések időszakába. A miniszterelnök rendkívüli intézkedéseket jelentett be.
Drasztikus korlátozó intézkedéseket jelentett be Orbán Viktor miniszterelnök a parlamentben: az ország lezárja a határait, csak magyarok léphetnek be, éjféltől betiltják a rendezvényeket, a szórakozóhelyek, mozik zárva lesznek, az élelmiszerüzletek, patikák és drogériák kivételével minden üzlet, étterem és kávézó bezár háromkor.